Yangilangan sana: 2014-08-23 Ko`rilgan: 1144

O‘zbekiston mustaqilligining yigirma uch yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat, san’at, ma’naviyat va ma’rifat, ommaviy axborot vositalari hamda ijtimoiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, milliy g‘oyani rivojlantirish, ma’naviyatimizni tiklash, o‘zligimizni anglash yo‘lida katta hissa qo‘shgan, yorqin iste’dodi va ijodi, ilmiy faoliyati, halol xizmati, yoshlarni ona yurtga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar va ordenlar bilan taqdirlansin:

“O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti”

Sultonov Normo‘min Namozovich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

O‘tbosarov Abdumo‘min Abdumajitovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston» teleradiokanali diktori

Xoliqova Muqaddas Shomaqsudovna - O‘zbek milliy akademik drama teatri aktyori

“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi”

Chorshanbiyev Ochil Elmurodovich - Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumanidagi 46-umumiy o‘rta ta’lim maktabi musiqa fani o‘qituvchisi (baxshi)

 
“O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi”

Madaliyev Masudjon Mahmudovich - “Ustazoda” xalq san’ati ustalari korxonasi kandakor ustasi

Murotov Habibiddin Tojiddinovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganchkor usta

“O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi”

Karimov Baxtiyor Raufovich - Toshkent shahar Chilonzor tumanidagi 90-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq hofizi”

Ibrohimov Ilhom Abdullayevich - “O‘zbeknavo” estrada birlashmasining Farg‘ona viloyati bo‘limi xonandasi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist”

Abduqodirova Shodiya Dilshotovna - O‘zbek milliy akademik drama teatri aktyori

Atabayev Alisher Isroilovich - O‘zbekiston Kinoarboblar birlashmasi a’zosi, aktyor

Ahmedov Elmurod G‘anisherovich - O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi “Maqom” ansambli xonandasi

Ashiraliyev Furqatbek Davron o‘g‘li - O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi “Maqom” ansambli xonandasi

Bekchanov Aleksandr Satimovich - Muqimiy nomidagi o‘zbek davlat musiqiy teatri vokal artisti

G‘ulomova Muhabbat Yusufovna - “Istiqlol” san’at saroyi qoshidagi “Toshkent zebolari” raqs ansambli raqqosasi

Mignarev Abduxalil Abdullayevich - “O‘zbekfilm” kinostudiyasi aktyori

Piyazov Jenisbek Burkitovich - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi musiqali teatr-studiyasi opera xonandasi

Rahimova Dilnoza Hakimovna - Samarqand viloyati musiqali drama teatri aktyori

Turdiyeva Yulduz Choriyevna - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi qoshidagi ashula va raqs ansambli xonandasi

Haydarova Zarifa Bahromovna - Andijon viloyati musiqali drama va komediya teatri aktyori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi”

Mavrulov Abduxalil Abdulxayevich - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori

To‘ychiyeva Zumrat - R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi bo‘lim boshlig‘i

Umurov Hotam Ikromovich -Samarqand davlat universiteti professori, adabiyotshunos

Xasanova Lyubov Tixonovna - Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi o‘quv va ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori

Husanov Abdumutal Xolmo‘minovich - Jizzax viloyati Do‘stlik tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabining yengil atletika bo‘yicha murabbiyi

Quvvatova Rahimaxon Sobirjonovna - Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari
 

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist”

Abdurahimov Karim Burhonovich - “Pravda Vostoka” gazetasining Buxoro viloyati bo‘yicha muxbiri

Latipov Chori Toshmurodovich - “Qishloq hayoti” gazetasi bosh muharriri

O‘rmonova Saodat Ubayevna - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston” teleradiokanali “Madaniy-ma’rifiy va badiiy dam olish dasturlar” muharririyati katta muharriri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi”

Ayapov Sharapatdin - Nukus davlat pedagogika instituti akademik litsey va kasb-hunar kollejlari bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i, shoir

Basharova Feruza Qutluqovna - “Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi bosh tahririyati bo‘lim mudiri

G‘iyosova GulchehraQo‘chqorovna - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston” teleradiokanali rejissyori

Jumayev Abdug‘ani Jalilovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, fotograf

Meliyev Suvonqul - O‘zFA Til va adabiyot instituti katta ilmiy xodimi, adabiyotshunos

Sultonov Isajon Abduraimovich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

Tyurin Aleksandr Ivanovich - Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayn instituti o‘qituvchisi

Hakimova Rovza Mirsaliyevna - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbektelefilm” studiyasi ovoz rejissyori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”

Murmusayeva Gulnora Qo‘chqorovna - Respublika ixtisoslashtirilgan ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy amaliy tibbiyot markazi referens laboratoriyasi mudiri

Omonov Shavkat Ergashevich - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti kafedra mudiri

Toshpo‘latov Abduvohid G‘aniyevich - Respublika ixtisoslashgan suyak xastaliklari va jarohat oqibatlarini davolash ilmiy markazi direktori

Uzaqbayeva Zamira Zarliqbayevna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Shumanay tumani tibbiyot birlashmasi pediatri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi”

Sobirov Farhod Shavkatovich - Sport o‘yinlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining shaxmat bo‘yicha katta murabbiyi

Turg‘unov Oybek Ashirovich - Andijon olimpiya zaxiralari kolleji og‘ir atletika bo‘limi murabbiyi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”

Mamazulunov Oybek Karimsher o‘g‘li - Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Mochalov Aleksey Yurevich - Baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi”

Ahmadaliyeva Muqaddasxon Obidovna - Farg‘ona viloyati Buvayda tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi

Boboyeva Nigora Amirqulovna - Samarqand viloyati Narpay tumanidagi 64-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi

“Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan

Qayumov Azizxon - O‘zFA akademigi, adabiyotshunos

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Ahmedov Muhammad Ali - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi

G‘afurbekov To‘xtasin Botirovich - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi musiqa tarixi va tanqid kafedrasi professori, kompozitor

Nazarbekov Ozodbek Ahmadovich - "O‘zbeknavo" estrada birlashmasi xonandasi

Umarov Saidkomil Hamrayevich - O‘zbek milliy akademik drama teatri aktyori

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Aripova Shohida Rahmatovna - Surxondaryo viloyati Termiz shahar 4-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori

Atamuratov Yelmurat Tursimuratovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Chimboy tumani “Kenes” qishloq xo‘jalik kasb-hunar kolleji direktori

Mirzaaliyev Iqboljon Mirzakarimovich (Iqbol Mirzo) - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisining yoshlar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari

Naubetov Dauletyar Dauishbayevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Nukus filiali travmatologiya bo‘limi mudiri

Rahimov Akbar Muhitovich - O‘zbekiston Badiiy akademiyasi akademigi, kulol

Xoliqova Zulxumor Abduvohidovna - Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Avakov Vyacheslav Yervandovich - Toshkent tibbiyot akademiyasi “Anesteziologiya va reanimatologiya” kafedrasi professori

Avezova Nilufar Rabbanaqulovna - O‘zFA Fizika-texnika instituti yetakchi ilmiy xodimi

Bekchanov Nurulla - Xorazm viloyati Bog‘ot tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi mudiri

G‘oyipov Normatjon Nishonboyevich - “O‘qituvchi” nashriyot-matbaa ijodiy uyi yetakchi muharriri

Zaytayev Muhamadjon - “O‘zbekiston” nashriyot-matbaa ijodiy uyi direktorining birinchi o‘rinbosari

Mirshina Olga Pavlovna - Respublika davlat sanitariya-epidemiologiya nazorat markazi kommunal gigiyena bo‘lim mudiri

Muhamedov Shavkat - O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi sozandasi

Rahimova Ra’no Safarovna - Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazining Jondor tumani bo‘limi rahbari

Sultonova O‘g‘iloy Nabiyevna - Surxondaryo viloyati Angor tumanidagi 3-ixtisoslashgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi

Yusupov G‘ulomzakir Yesenovich - “Nurlы jol” gazetasi bosh muharriri

Yusupov Ziyautdin Mirkadirovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganch o‘ymakor usta

Yoqubov Baxtiyor Rahimovich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri direktori

Quronov Muhammad - Respublika milliy g‘oya va mafkura ilmiy-amaliy markazi rahbari vazifasini bajaruvchi

Halimov Jamol Namozovich - Buxoro viloyati Shofirkon maishiy xizmat va milliy hunarmandchilik kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi 
Mamlakatimizda har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish ishiga qo‘shgan katta hissasi hamda yoshlarni Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat, sog‘lom turmush tarzi tamoyillari ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin: 

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Abdullayev Murod Bobojonovich - Buxoro viloyati Olot tumani tibbiyot birlashmasi reanimatsiya bo‘limi bolalar reanimatologi

Bozorova Tursun Navro‘zovna - Navoiy viloyati perinatal markazining chaqaloqlar bo‘limi hamshirasi

Bortnikova Oksana Ivanovna - Toshkent shahar Olmazor tumanidagi 23-sonli ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari sport maktabining sinxron suzish bo‘yicha murabbiyi

Karimov Ravshan Rahimovich - Buxoro shahridagi 2-bolalar va o‘smirlar sport maktabining milliy kurash bo‘yicha murabbiyi

Naipova Dildora Tursunaliyevna - “Bulbulcha” bolalar ashula va raqs ansambli xormeysteri

Sheraliyeva Sayohat - Farg‘ona shahar bolalar uyi hamshirasi

“Do‘stlik” ordeni bilan

Abdimov Jigerbay - Qoraqalpoq davlat yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Abduvohidov Mubashirxon - Namangan muhandislik-texnologiya instituti “Texnologik mashina va jihozlar” kafedrasi dotsenti

Azizov Erkin Tursunovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi Namangan viloyati bo‘limi a’zosi, rangtasvirchi rassom

Boltayev Botir - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi a’zosi, restavrator

Danilova Natalya Adamovna - Respublika qo‘g‘irchoq teatri aktyori

Durdiyev Barmat - Madaniyat va sport ishlari vazirligi ijodiy birlashmalar va xalq ijodiyotini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Isoqova Bo‘tako‘z Kamoldinovna - Andijon viloyati Buloqboshi tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi

Mahmudova Saida Saidikramovna - Sport o‘yinlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining stol tennisi bo‘yicha murabbiyi

Muhamedaliyev Haydar (Haydar Muhammad) - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, dramaturg

Pak Viktor Nikolayevich - O‘zbekiston koreys madaniy markazi raisi

Rasulov Botirjon Qosimovich - Toshkent davlat musiqali komediya (operetta) teatri bosh dirijyori

Rogovaya Tatyana Petrovna - Gimnastika bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining badiiy gimnastika bo‘yicha murabbiyi

Seduxin Sergey Mixaylovich - “Diydor” teatr-studiyasi rassomi

Sunnatov Odil - Samarqand viloyati Kattaqo‘rg‘on shahar 2-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori

Sugano Reyko - Toshkent davlat sharqshunoslik institutining «Yapon filologiyasi» kafedrasi katta o‘qituvchisi

Tojiboyeva Nazira Otaxonovna - Qashqadaryo viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining jarrohlik bo‘limi mudiri

Usmonova Zuhro O‘ktamovna - O‘zbekiston Milliy axborot agentligi – O‘zAning Tarjima tahririyati bosh muharriri o‘rinbosari

Shomurodov Tog‘aymurod - Samarqand viloyati “Zarafshon” gazetasi muxbiri

Ergashev Bahodir Hojiqurbonovich - “Fuqarolik jamiyati-Grajdanskoye obщestvo-Sivil society” jurnali bosh muharriri

Ergashev Rahim Rajabovich - Buxoro viloyati musiqali drama teatri aktyori

Ergashova Muxtasarxon Yo‘ldoshevna - Andijon viloyati Baliqchi tumani “A’lam” qishloq vrachlik punkti mudiri

Yunusov Damir Idrisovich - “O‘zbekdavlatsirki” respublika birlashmasi artisti

Qdirniyazova Kansayat Orazovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kegeyli tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi


Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va ijtimoiy islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abdullayev Ikromiddin Numonovich - Farg‘ona viloyati Buvayda tuman “Maqomchilar” xalq ansambli musiqa rahbari

Abdullayev Mamasoat G‘aniyevich - Jizzax san’at kolleji bo‘lim boshlig‘i

Abdullayeva Malika Mirzajonovna - Andijon viloyati Jalolquduq tumani “Do‘stlik” qishloq vrachlik punkti hamshirasi

Abduraimova Nigina Jasur qizi - Tennis bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Abidova Zulfiya Dilshodovna - Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi 51- oilaviy poliklinika oftalmologi

Adilova Saida Arziyevna - Jizzax shahar tibbiyot birlashmasi 7-son poliklinika hamshirasi

Aminova Ziyoda Aslonovna - Qashqadaryo viloyati teleradiokompaniyasi televideniye guruhi katta muharriri

Asqarov Mahmadali Rahbarovich - Toshkent hayvonot bog‘i bo‘lim mudiri

Bobobekova Yulduz - Toshkent viloyati Yuqorichirchiq tumanidagi 33-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi

Boboxonova Zebo Abdullayevna - Toshkent kimyo-texnologiya instituti“Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi”kafedrasi dotsenti

Boymurodov Ashurqul - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Vaisova Gulchehra Ahmedovna - Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Urganch filiali qoshidagi 1-son akademik litseyining ingliz tili fani o‘qituvchisi

Davlatov Qozoqjon Qo‘ziyevich - Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazining Qorako‘l tumani bo‘limi targ‘ibotchisi

Davlatov Erkinjon Xudoynazarovich - Navoiy viloyati Zarafshon sanoat kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Dadamatov Abdukarim Usmonovich - “O‘qituvchi” nashriyot-matbaa ijodiy uyi bosma sexi chop etuvchisi

Jalilov Botir Qosimovich - “Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi qirquv dastgohlari mashinisti

Dusanova Nadiya Yusupovna - Engil atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Ibragimov Shavkat Xudaynazarovich - Xorazm viloyati teleradiokompaniyasi rejissyori

Imomov Iqboljon Muxtarovich - O‘zbekiston milliy simfonik orkestri sozandasi

Irgasheva DurdonaYoqubjonovna - Toshkent axborot texnologiyalari universiteti axborot xavfsizligikafedrasi mudiri

Karimov Mirvosit Mirvosiqovich - Respublika ixtisoslashtirilgan terapiya va tibbiy reabilitatsiya ilmiy-amaliy markazi bo‘lim mudiri

Kupriyanova Natalya Georgiyevna - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri xormeysteri

Mirzaahmedov Sultonmurod To‘xtamurodovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi
“O‘zbektelefilm” studiyasi postanovkachi-operatori

Mirsaidova Muqaddas Olimxo‘jayevna - Qashqadaryo viloyati Qarshi tumani tibbiyot birlashmasi qishloq vrachlik punkti mudiri

Muqumova Roziya Jo‘rayevna - Sirdaryo viloyati ko‘zi ojizlar maxsus axborot-resurs markazining bo‘lim mudiri

Mutalov Dilshod Azizovich - O‘zbek davlat akademik xalq cholg‘ulari orkestri badiiy rahbari – bosh dirijyori

Namuratov Eshbek Kungirovich - Samarqand viloyati Bulung‘ur tumanidagi “Chavqi” folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari

Nosirova Muyassar Azizovna - Farg‘ona viloyati perinatal markazi bo‘lim mudiri

Nigmanova Mahfuza Muhiddinovna - “O‘zbekiston” nashriyot-matbaa ijodiy uyi muqovalash sexi buklov mashinasi mashinisti

Nishonov Husan Mahmarayimovich - “Ma’rifat” gazetasi bosh muharriri o‘rinbosari

Nuraliyeva Gulnoza Sa’dullaevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi 1-shoshilinch pediatriya bo‘limi mudiri

Nuriddinova Jamilaxon Ikromovna - Farg‘ona viloyati Quva tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi

Obro‘yeva Gulchehra Hamroqulovna - Samarqand davlat chet tillar instituti ingliz tili fonetikasi kafedrasi mudiri

Ortiqov Shavkatjon Zokirjonovich - “Xalq so‘zi” gazetasi bo‘lim muharriri

Parpiyev Alisher Hojimurodovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “Yoshlar” teleradiokanali rejissyori

Rajabov Islom A’zamovich - Qarshi san’at kolleji o‘qituvchisi

Rajapov Baxtiyor Bobomurodovich - Qashqadaryo viloyati Kasbi tumanidagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi

Rasulov Abduhamidulla Erkinovich - O‘zbekiston futbol federatsiyasining xalqaro toifadagi hakami, FIFA referesi

Rahimov Mirshohid Sobitovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “Sport” telekanali bosh mutaxassisi

Rahmatova Jamila Adizovna - Badiiy gimnastika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Rahmonova Nasibaxon Tursunovna - Namangan viloyati Yangiqo‘rg‘on tumani “Hurriyat” qishloq vrachlik punkti mudiri

Ruzmetova Oksana Azadovna - Xorazm viloyati Xiva tumanidagi 20-sonli “Mehribonlik uyi” tarbiyachisi

Sodiqov Ilhom Ismoilovich - O‘zFA Yadro fizikasi instituti laboratoriya mudiri

Sasmakov Sobirjon Anarmatovich - O‘zFA O‘simlik moddalari kimyosi instituti katta ilmiy xodimi

Sattorov Qahramon O‘roqboyevich - Angren axborot texnologiyalari va sanoat kasb-hunar kollejining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi

Safarova Xolbibi Hotamovna - “Mahalla” gazetasining Navoiy viloyati bo‘yicha muxbiri

Tojiboyeva Sayyora Mirzamudovna - Sirdaryo viloyati Guliston tumani qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining biologiya fani o‘qituvchisi

Toshboyeva Ixlim - “Hunarmand” uyushmasi a’zosi, kashtado‘z

Turdiqulov Shavkat Suyundiqovich - Respublika olimpiya zaxiralari kolleji qilichbozlik bo‘limi katta murabbiyi

Shodiyev Mahamadjon Mahmudjonovich - “Ovozi tojik” gazetasi bo‘lim muharriri

Usmonova Dildor Usmonovna - Toshkent kimyo-texnologiya instituti qoshidagi akademik litseyning kimyo fani o‘qituvchisi

Usmonova Luiza To‘xtasinovna - Jizzax tumani “Jizzaxlik” qishloq vrachlik punkti umumiy amaliyot shifokori

Fayzimatov Muzaffar Azamovich - Respublika bolalar ortopediya markazi chanoq-son bo‘g‘imi patologiyasi bo‘limi mudiri

Haydarova Zulxumor Rasulovna - Andijon viloyati Oltinko‘l tumani tibbiyot birlashmasi qishloq vrachlik punkti mudiri

Haqnazarov Mamarahim Abdukarimovich - “Sayxun yigitlari” folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari

Xo‘jayeva Gulbahor Toshevna - Navoiy viloyati Qiziltepa tumani tibbiyot birlashmasi neonatologi
Xudoyberganova Maqsuda Haydarovna - G‘afur G‘ulom nomidagi nashriyot-matbaa ijodiy uyi muqovalash sexi muqovalovchisi

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti I.Karimov
Toshkent shahri, 2014-yil 22-avgust

"O‘qituvchi" nashriyot-matbaa ijodiy uyi ("O‘qituvchi" NMIU) umumta`lim maktablari, oliy o`quv yurtlari, akademik litsey va kasb-hunar kollejlari uchun original, tarjima darsliklar, o`quv qo`llanmalar, shuningdek, o`qituvchilar uchun metodik qo`llanmalar nashr etadi. Buyurtma

Batafsil ma`lumot

O‘zbekiston mustaqilligining yigirma uch yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat, san’at, ma’naviyat va ma’rifat, ommaviy axborot vositalari hamda ijtimoiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

Yangiliklarni o‘qishni tavsiya etamiz

Maxsus ta’lim doimiy e’tiborda

Seminarda darslarda interfaol usul va multimedia vositalarini qo`llash, korreksion darslarda pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish...

Maktablar yangi o‘quv yiliga tayyor

O`zbekiston xalq ta`limi vaziri U.Inoyatov va boshqalar Prezidentimiz Islom Karimov rahnamoligida mamlakatimizda ta`lim sohasida olib borilayotgan keng ko`lamli islohotlar yosh avlodni bilimli ...

Mashhur yangiliklar

Войти / Регистрация
Закладки
Корзина покупок
Оформление заказа
Интернет-магазин книги в Ташкенте